HAVUZ KULLANIMI İLE İLGİLİ ESASLAR

 1. Bağımsız bölüm maliklerinin, intifa hakkı veya sükna hakkı sahiplerinin yahut kiracıların hizmetçi, yardımcı, bakıcı, sürücü gibi müstahdemleri, istihdam ilişkisinin getirdiği ölçü ve zamanda ve asıl hak sahibinin onayı ile bağımsız bölümde bulunabilirler. Ve istihdam ilişkisinin zorunlu kıldığı ölçüde ortak yerleri kullanabilirler. Ancak yüzme havuzlarından faydalanamazlar.
 2. Sitede bulunan yüzme havuzları genel olarak site sakinlerinin faydalanmaları amaçlıdır.
 3. Site haricinde gelen misafirlerin site sakinleri ile birlikte olmak kaydıyla havuzdan faydalanmaları için site yönetiminin koyduğu kurallar geçerlidir. Bu konuda daha kapsamlı bilgi için site yönetimi ile temas kurulması gerekmektedir.
 4. Havuzların işletme ve bakımı site yönetimi tarafından yapılmaktadır.
 5. Havuza duş alınmadan girilmemeli, duşlarda sabun ya da şampuan kullanılmamalıdır.
 6. Dışarıda kullanılan ayakkabı ile havuz çevresine girilmemeli, girilmesi gerekiyorsa mutlaka galoş giyilmelidir.
 7. Bulaşıcı mantar vb. hastalıkların diğer sakinlerimize bulaşmasını önlemek için havuz giriş turnikeleri çıkışlarında yer alan dezenfektanlı suya ayaklar sokularak geçiş sağlanmalıdır.
 8. Vücudun herhangi bir yerinde açık yara, deri enfeksiyonu ve kesikler varsa havuza girilmemelidir.
 9. Havuzda ve çevresinde top oynanmamalı, bisiklet, kaykay ve paten gibi araçlar ile şişme bot ve deniz yatağı kullanılmamalıdır.
 10. Havuza yabancı cisim atılmamalıdır.
 11. Çocukların havuza girmeden önce mutlaka tuvalete gitmeleri sağlanmalıdır.
 12. Havuz demirbaşları (masa, sandalye, şezlong, şemsiyeler, minderler) usulüne uygun kullanılmalı, havlu vs. şeylerle rezervasyon yapılmamalıdır.
 13. Yoğunluğun fazla olduğu tatil günlerinde, demirbaşlardan daha çok sakinin faydalanabilmesi için havuzdan uzun süreli ayrılmalarda şezlong ve sandalye üzerlerine havlu bırakılmamalıdır.
 14. Havuz şezlongları oturma ve güneşlenme amacı dışında kullanılmamalı, havuz bölgesi dışına taşınmamalıdır.
 15. Sigara, kâğıt mendil, plastik bardak, vs. gibi çöpler çöp kutularına atılmalı, havuz ve çevresi kirletilmemelidir.
 16. Havuz çevresinde kırılacak ve kırıkları insanlara zarar verebilecek cam bardak, şişe vs. gibi eşyalar bırakılmamalıdır.
 17. Havuz çevresinde gürültü yapılmamalı, çevreyi rahatsız edici davranışlarda bulunulmamalıdır.
 18. 0-6 yaş grubu çocukların ebeveynlerinin gözetimi olmaksızın havuz çevresinde bulunmalarına izin verilmemeli, 13 Yaşından küçük çocukların yüzme havuzunu kullanabilmesi için bir yetişkinin gözetiminde olması gerekmektedir. Çocukların ağızlarında sakız varsa havuza girerken mutlaka çıkarmaları sağlanmalıdır. Sorumluluk ebeveynlere aittir.
 19. Havuzların yeterli derinlikte olmaması nedeni ile havuza girerken merdivenler kullanılmalı, tehlike arz ettiği için havuza atlanmamalıdır.
 20. Havuzumuzda cankurtaran hizmeti bulunmaması nedeni ile can güvenliğinin sağlanması sorumluluğu havuzu kullananlara aittir.
 21. Şahsi ve değerli eşyalar havuza getirilmemelidir. Sorumluluğu kullanıcılara aittir.
 22. Havuz bölgesine kedi, köpek vb. gibi evcil hayvanların sokulması yasaktır.
 23. Havuz çevresinde ve güneşlenme alanlarında koşulmaz ve tehlikeli şekilde şakalaşılmaz.
 24. Havuz alanlarının kullanımına dair karar ve uygulamalara itirazlar yazılı ve gerekçeli olarak site yönetimi ofisine yapılacaktır.
 25. Site içerisindeki ortak alan havuzları, hava koşullarının elverdiği ölçüde sezonun başladığı Mayıs ayı sonu açılır, Eylül ortasında kapanır.  temizlik ve bakım günü  olan Pazartesi günleri hariç diğer günler 09:30-22.00 saatleri arasında kullanıma açıktır.